Bakan Eroğlu’ndan evetli espriler

Giresun Federasyonu tarafından Yenikapı’da 11’incisi düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri’nin açılışına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’da katıldı. Açılışta renkli görüntüler sergileyen Bakan Eroğlu, çay topladı, Giresun’a özgü mayıs helvasını keserle kesti, konuşmasında ise hizmetlere “evetli” yanıt istedi.

Giresun Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu, Giresun Günleri’nin daha önce Feshane’de yapılıp efsaneye dönüşüp Giresun’un kabuğunu kırarken, Yenikapı’da yeni kapılar açarak devam ettiğini söyledi.

Bakan Eroğlu’un “evet”ine, CHP’li vekilden hayırlı” olsun yanıtı

Giresunlular’a hemşerilerim diye hitap edip vefa borcu olduğunu ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Nasrettin Hoca’ya nerelisin diye sorduklarında daha evlenmedim diye cevap vermiş. Ben ise evlendim. Bu yüzden Giresunlular’a hemşerilerim diye hitap etmek istiyorum. Ayrıca Giresunlulara birde vefa borcumuz bulunmaktadır. Çünkü istiklal harbinde Giresunlular Afyonkarahisar’a gelerek düşmanı püskürtüp büyük bir zafer kazanarak bizleri kurtarmışlardır. Bu yüzden vefa borcumuzu ödemek için Giresun’dan gelen her talebe “evet” diyoruz. Her şeye evet demeye devam edeceğiz.” Derken CHP’li Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun ise “Hayırlı” olsun sözleri ise Bakan Eroğlu’nu ve salondakileri güldürdü.

Bakan Eroğlu’ndan evetli hizmet müjdesi

Bakan Eroğlu konuşmasına Giresun’a yapacağı projelere “evet” isteyerek yine evetli esprileriyle devem etti.

Bakan Eroğlu; “Giresun’da açılım yapmak için Doğu Karadeniz Açılım Projemiz var. Hedefimiz 2019’un sonuna kadar 30 milyardan fazla yatırım yaparak göletleri, barajları ve içme suyu ihtiyacını tamamlamak .Bir özel projemiz daha var. Giresun’u tabiat, doğa ve eko turizm le önemli bir merkez haline getirmektir. Hatta “Dünyada cenneti göreceksen gel Giresun’a” diye bir slogan dahi buldum. Giresun için Tabiat Turizm Mastır Planı hazırladık. İnşallah “Evetli” olsun. Bu hizmetlere “evet mi?” İnşallah “evet” diyoruz.”

Bakan Eroğlu fındık kırarak açılış yaptı

Bununla birlikte ormanlarımızı da halka açıyoruz. Giresun’a ceviz, badem ve bal ormanları kuracağız. Giresun’un biyolojik çeşitliliği bol. Bu çeşitliliği değerlendirmek için yüzde 20’ye varan hibe krediler sağlayacağız tek isteğimiz Giresun balını bir marka oluşturmaktır. Yine ayrıca tapulu olan boş arazi sahiplerine de 3/2 hibe verip bu arazileri gelire dönüştürmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Bakan Eroğlu yaptığı konuşmanın ardından programa katılan milletvekilleri ve Giresun Federasyonu yönetimiyle birlikte tahta çekiçle fındık kırarak Giresun Günlerinin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra ilçe Belediyelerinin ve derneklerin kurduğu yöresel stantları gezen. Bakan Eroğlu çay toplayıp, helva keserek renkli görüntüler sergiledi.

Bir önceki yazımız olan Karadeniz dağlarında teröre geçit yok başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir