Gazeteci Haluk Aktan hayatını kaybetti

Giresun basının önemli isimlerinden olan ve İleri Gazetesi eski sahibi Haluk Aktan, tedavi gördüğü Ankara’da hayatını kaybetti.
Babası Talat Aktan’ın kurduğu İleri Gazetesini 1974-2016 yılları arasında çalıştıran Haluk Aktan, 10 ay önce sağlık sorunları nedeniyle baba yadigarı gazeteyi devretmişti. Son bir aydır Ankara’da tedavi gören Aktan, dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Aktan’ın cenazesinin Cumartesi günü Giresun Merkez Çınarlar camiinde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazı ardından aile kabristanlığında toprağa verileceği öğrenildi.

Haluk Aktan kimdir?
Evli ve iki çocuk babası olan Haluk Aktan, babasının kurduğu İleri Gazetesi haricinde TRT Giresun temsilciliği, Giresun Gazeteciler Derneği Kurucu üyeliği ve Giresun Turizm Tanıtma Derneği Kurucu üyesi, Giresunspor yöneticiliği, Adalet Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanlığı ile Doğru Yol Partisi Giresun İl Başkanlığı görevini yaptı.

Bir önceki yazımız olan Amasya elmasına rakip çıktı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir