Kayıp gençler 2 gündür bulunamadı

Denizde kaybolan Ümit Kılıç (18) ile Onur Öztürk’ün (17) bulunması için dünden bu yana sahil güvenlik, AKUT, jandarma ve belediye dalgıç ekiplerinin havadan ve denizden arama kurtarma çalışmaları sürerken, uzmanlar açık denizde arama faaliyetlerinin zorluğuna vurgu yaptı.

“Kilometrelerce açığa sürüklenmiş olabilirler”

Gençlerin denizde kaybolduğu bölgede 8 kişilik ekiple arama ve tarama çalışmalarına katılan AKUT arama kurtarma uzmanları, Ümit Kılıç ile Onur Öztürk’ün kaybolduğu gün rüzgarın şiddetinin fazla olduğunu dikkat çekerek kısa sürede kilometrelerce açığa sürüklenmiş olabileceklerini ifade etti.

AKUT Arama Kurtarma Derneği Başkanı Dr. Cengiz Cindemir Dalga ve akıntı nedeniyle kaybolan gençler açığa sürüklenmiş olma ihtimalleri çok yüksek. Belirli bir arama yöntemiyle dalgıçlarımız tüplü dalışla arama çalışmalarını bulanık denizde güçlükle sürdürmektedir. Sahil güvenlik ekipleri ise havadan ve botla açık denizde arama çalışmalarını yapmaktadır dedi.

Öte yandan olay yerine gelerek arama tarama çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Harun Sarıfakıoğulları, gözyaşları içerisinde çocuklarından gelecek haberi bekleyen aileleri de teselli ederek bulunması için bütün imkanların kullanılması talimatını verdi. Arama çalışmalarına, sahil güvenlik botlarının yanı sıra balıkçı teknelerinin de katıldığı görüldü.

Bir önceki yazımız olan CHP Giresun Milletvekili Bektaşoğlu’ndan iç tüzük eleştirisi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir