Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şube Başkanı Divli uyardı:

Engellilerin adını kullanarak ne olduğu belirsiz kişilerin para topladığını belirten Divli, Ramazan ayını fırsat bilip engelliler adına ne olduğu belirsiz kişiler ellerinde dergiler ile ilçeye gelerek insanlardan para topluyorlar. Bu olay biz engellileri gerçekten olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaşlarımız engelli dernekler adına para toplayan kişilere inanmasınlar dedi.

Vatandaşlara yardım konusunda uyarılarda bulunan Divli, Vatandaşlarımız eğer yardım etmek istiyorsa derneklere gitsinler. Para toplayan şahıslar dernek gibi görünüyorsa ellerinde resmi bir evrak varsa yardım yapsınlar. Vatandaşlarımız derneğin adını, başkanını, adresini araştırsınlar öyle yardımda bulunsunlar. Usulsüz para toplayan kişileri gören vatandaşlarımız emniyet görevlilerimize haber versinler diye konuştu.

Engelliler adına para toplayan kişilere dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Divli, Bizim üzerimizden toplanan paraya bakıldığında milyonlar ediyor. Bu para kimlere gidiyor? Bizlerin üzerinden toplanan para hakkaniyet değildir. Biz engelli vatandaşları topluma kazandırmak için dernek kuruyoruz. Engelliler üzerinden istismarda bulunan kişilere dikkat edilmesini istiyoruz şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Giresun SGK İl Müdürü Özdemir basın mensupları ile buluştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir