Yaşlı kadının hayvan sevgisi

Giresun’un Hamidiye köyünde kedileri ile yaşayan Fatma Öztürk, iki kedisinin kavga etmesiyle kedilerden birinin gözünden kan geldiğini görünce, İstanbul’da yaşayan kızı Ayşe Öztürk’ü aradı. Kızı Ayşe Öztürk’ün olayı Giresun itfaiyesine bildirmesinin ardından ekipler Hamidiye köyüne hareket etti. Yaklaşık 25 kilometrelik yolun bir kısmını araç ile giden ekip daha sonra yolun karlı ve buzlu olmasından dolayı yolun diğer kısmını yaya olarak gitti. İtfaiye ekiplerini yolda karşılayan yaşlı kadın, yaralı kedisini ekiplere teslim etti.
Yaralı olan kediyi evin bir başka odasında muhafaza ettiği görülen yaşlı kadın, daha önceden kedisini taşımak için hazırladığı kutuyu getirdi. İtfaiyeciler kutu ile değil getirdikleri özel kutu ile götüreceklerini söyleyince, bunun üzerine yaşlı kadın daha önce üzerinden çıkardığı yeleğini katlayarak getirilen özel kutunun içine konulmasını istedi. Bunu kedinin içeride üşümemesi ve rahatsız olmaması için yaptığını söyledi. Bu anlar ise itfaiyecilerin kameralarına anbean yansıdı.

Kedi barınağa, yaşlı kadın hastaneye
Yaralı kediyi ve yaşlı kadını Giresun’a getiren ekipler yaralı kediyi barınağa teslim ederek tedavisinin yapılmasını sağladı. Yaşlı kadının ise sağlık kontrolünden geçirilmek için devlet hastanesine götürüldüğü öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Şehit yakınlarından kaymakam ve belediye başkanına ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir