AK Partili Sabri Öztürk CHP’li Bektaşoğlu’nun muhtarlara gönderdiği mektubu eleştirdi

Bir restoranda gerçekleşen toplantıya AK Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk’ün yanı sıra parti yöneticileri katıldı. Toplantı öncesi konuşan AK Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, referandum sürecinde hiç kimseyi kırmadan, kimseyi kaybetmeden dahası olarak ta insan kazanmak için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Tütüncü’nün konuşmansının ardından yeni anayasa taslağı hakkında bilgiler veren Milletvekili Sabri Öztürk, “Önemli bir referandum sürecine doğru gidiyoruz. Bu süreçte sahada hep birlikte, herkes özgür düşüncesini ifade ediyor. Ama takdir milletindir, millet karar verecek. Milletin temsilcilerinin büyük çoğunluğu bir anayasa teklifi kabul etmiş ve bunu da halk oylamasına sunuyoruz. Yani halkımız bunu kabul edecek mi? etmeyecek mi? Türkiye’de konuşulan tek bir konu var. Bu kadar arı duru, yalın 18 madde her şey açık net ve herkesin bildiği bir konuda bu kampanya sürecinde dikkatimi çeken bir şey var. Herkesin anlıya bileceği konular, özellikle ‘Hayır’ cephesinde yer alan ana muhalefet başta olmak üzere öyle kapa propagandalar yapılıyor ki, yani hiç 18 madde ile ilgili olmayan, tamamen hayali, tamamen vatandaşımızın milletimizin kafasını karıştırmaya yönelik propagandalar yapılıyor. Doğrusu bu vatandaş ve o arkadaşlar açısından üzücü çünkü bu çağda bizim vatandaşımızı kandırmak mümkün mü? Herkes her şeyi görüyor buna rağmen tamamen yalanlar üzerine bina edilmiş bir propaganda yürütmek bizim bu kampanya sürecinde karşılaştığımız ve üzüldüğümüz durum. Herkesin temel hak ve özgürlüklere saygılı olduğu bir ülkede herkes düşüncesini doğru ifade ederek farklı görüşler olabilir hepsine saygı duyarız ama vatandaş zaten anayasayı bilmiyor diye yalanlar üzerine yapılan propaganda kabul edilemez. Buna zaten milletimiz 16 Nisan’da cevabını verecektir ve kimse Türk milletini enayi yerine koymasın” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun Giresun’daki muhtarlara gönderdiği mektubu eleştiren Öztürk, “Sayın Bektaşoğlu, o mektupta diyor ki, ‘Cumhurbaşkanlığı sistemi geldiği takdirde Başbakan’ı bile Cumhurbaşkanı atayacak’ diyor. E insaf Cumhurbaşkanlığı sistemi geldiğinde başbakan mı var? Yani yürütmenin başı Cumhurbaşkanı olacak zaten. Daha bir sürü yalan yanlış tamamen muhtarlarımızı aklıyla dalga geçecek bir yalan yanlış mektup. Elbette siyasi partiler herkese mektup gönderip düşüncelerini açıklaya bilirler ama herkes doğru söylemek zorunda” ifadelerini kullandı.

Sabri Öztürk’ten sonra söz alan Cemal Öztürk ise güçlerini milletten aldıklarını belirterek “Eğitimde, ekonomide, ulaşımda ve sağlıkta tarihi başarılara imza attık. Anayasanın sosyal devlet ilkesine sahip çıktık, mazlumlara fırsat eşitliği sağladık ve ilklere imza attık. Teşkilatımız ve milletimizle birlikte ilk günkü aşkla, heyecanla Türkiye’nin aydınlık yarınlarına yürüyoruz. Cesaretle, gururla ‘evet’ diyoruz“ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Başbakan Yardımcısı Canikli Türkiye’nin büyüme rakamlarını değerlendirdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir