Giresun Tanıtım Günleri sona erdi

’si düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.

Düzenlenen kapanış törenin de konulan Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Giresunlular’ın tanıtım günlerinde olduğu gibi bir çok alanda etkinlikler gerçekleştirdiğini söyledi. Federasyon Başkanı Kuğu “Giresun Tanıtım Günleri’nde 11’.’sinin daha sonuna geldik. Federasyonumuz yönetimiyle birlikte Giresun ilçelerinin katılımıyla gerçekleştirmiş olduğumuz tanıtım günlerinde kültürümüzü, dünden bu güne gelen geleneklerimizi gelecek toplumlara aktarabilme gayreti içerisinde. Giresun Federasyonu Feshane’de başlayan Yenikapı’da devam eden Giresun Günleriyle iştigal olmuyor. Bu toplumun nerede kanayan bir yarası varsa oradadır, nerede bir gülen yüzü varsa da mutlaka orada bir federasyon birimi vardır. Biz kısacası ağlayanın da, gülenin de yanında oluyoruz. Dün 15 Temmuz’da darbe girişiminin karşısında durduğumuz gibi geçmişte de ceddimiz seksen bir vilayetin vermediği kurtuluş mücadelesini verdi. Biz de bu ceddin torunları olarak bunları söylemeye hakkımız olduğunu düşünüyoruz” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Federasyon Onursal Başkanı Hasan Turan ise “Türkiye’nin dünyaya açılan, birlik beraberliğinin timsali Yenikapısı’nda Giresunlular görücüye çıktı.11’inci Giresun Günleri de muhteşem geçti. Biz geçmişte bu memleketin kuruluşunda ve kurtuluşunda önemli yararlılıklar göstermiş bir ceddin torunlarıyız. Bize ayrılık, gayrılık değil, bize birlik beraberlik yakışır. Bu organizasyonlarda birlik beraberliğimizi tesis ediyoruz. Bu güne kadar en iyisini yaptık bundan sonrada çıtayı düşürmemeye gayret edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 11. Giresun Tanıtım Günleri’ne katkı sağlayanlara teşekkür plaketi verildi.

Bir önceki yazımız olan Giresunspor taraftar grupları futbolculara seslendi: “Hedefinizden şaşmayın” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir