Ordu-Giresun Havalimanını Kullanan Hava Yolu Şirketlerine Teşvik Desteği

Ordu-Giresun Havalimanı 2017’de, A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alındı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un basın müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile yaptığı görüşmelerin sonucunda oluşturulan teşvik, Bakanlar Kurulunda alınan kararın ardından Resmi Gazete’de yayınlandığı belirtildi.

Kararın Ordu turizmine büyük katkı sağlayacağı vurgulanan açıklamada, Yerli ve yabancı turistlerin son zamanlarda ilgisinin arttığı Ordu’da, A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı yakıt desteği, kente yapılan uçuş sayısının artmasında etkili olacak. ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un da şu ifadelerine yer verildi:

2017 için Ordu-Giresun Havalimanı’nın A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alınması, bölge turizmine büyük ivme kazandıracak. Ayrıca bölgemiz turizmi için de önemli bir kazanç olacak. Körfez ülkelerinden Türkiye’ye gelen ve Ordu’yu tercih eden turist sayısının da önemli oranda artacağını tahmin ediyoruz. Ordu’ya, Giresun’a ve bölgemize, bu çalışmanın hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bir önceki yazımız olan Ordu Giresun Havalimanı'nda Sevindiren Gelişme başlıklı makalemizde Gelişme, Giresun ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir